fbpx
Monika Kalábová

Monika Kalábová

Narodila jsem se v Hradci Králové jako Monika Rytířová, touha mít psa mě provázela co si pamatuji. Nejdřív jsem si půjčovala cizí psy, chodila s nimi ven a učila je základní povely. V roce 2001 jsem konečně dostala svého prvního psa. Od té doby uplynulo mnoho času, spousta věcí se změnila, ale láska ke psům zůstala.

V současné době bydlím v manželem,dvěma dcerami a čtyřmi psy (dva jsou manžela, dva moji) v malinké vesničce kousek od Tišnova. Naši psi jsou první řadě součást rodiny, proto je pro mě stěžejní bezproblémové fungování v běžném životě. Kromě toho, když čas dovolí se věnujeme obedience, hoopers, cvičení triků a treibballu.

V Herolkách působím od roku 2011. Ve všední dny mám hodiny kousek od Brna i přímo v Brně.

Jak cvičím

Se psy cvičím jen na základě pozitivních metodik. Nepoužívám žádné fyzické tresty, manipulace či korekce, říká se tomu různě, ale prostě tlačení na zadek, cukání na vodítku, křik a další u mě nenajdete. Snažím se jednat pozitivně nejen se psy, ale i s jejich pánečky, proto nebojte, když Vám něco nepůjde, hlavu Vám neutrhnu.

Pro to aby psi udělali to co chceme používáme výhradně odměny (a nejsou to jen pamlsky a hračky).

I když preferuji shaping (tvarování), nezatracuji ani luring (navádění). Z praxe vím, že existuje víc cest k cíli a proto se snažím vždy najít ten nejlepší způsob, jak daného psa něco naučit. Nelpět jen na starých postupech, ale když se něco nedaří tak zkoušet jiné způsoby.

 

Protože si myslím, že v kynologii nikdy nemůžete říct, že víte všechno, snažím se neustále vzdělávat. Ať už čtením knih či sledováním tréninků a videí ostatních, ale hlavně účastí na seminářích s jinými trenéry. Už víc než deset let se snažím zúčastnit se každý rok minimálně jednoho semináře, nebo táboru. Snažím se vzdělávat jak teoreticky v oblasti výcviku a chování psů (např. semináře s Františkem Šustou, Gabby Haris, V. a M. Urbáškovými, Pavlou Kamrádovou, Katkou Lerlovou a dalšími.) tak i v jednotlivých psích sportech (Anja Jakob (DE) – treibball, Julia Bukovinská, Jitka Janásková, Kristýna Vojkovská – obedience, trenéři Woof at work (NL) – hoopers, mnoho trenérů agility a triků).

mail: monryt@seznam.cz

tel: 776 224 332