Anna Malířová

Anna Malířová

Nejrůznější zvířátka mě provázejí již od dětství, ale na vytouženého psa jsem si musela počkat. Pak už to byl jen začátek mého totálního pobláznění kynologií a psy samotnými. Berry, kříženec, kterého jsem si vzala v jeho skoro dvou letech mě naučil asi nejvíce, měl za sebou opravdu hodně, a potřeboval jen klidný a pozitivní přístup, bez násilí a trestů. Nakonec jsme spolu složili přes dvacet různých zkoušek, zúčastnili se několika závodů a prožili mnoho zábavy. Dnes mě skoro všude doprovází Tessy, fenka beaucerona. Její nadání pro všechny druhy pachových pracích mě přivedli na záchranářský výcvik, kterému se věnujeme nejvíce, a samozřejmě nosework, stopy, poslušnost… V roce 2016 mi osud nadělil odrostlé štěně, dvacetikilovou černou fenečku s neuvěřitelnou chutí do práce. Kaya, stejně jako Tessy, se věnuje hlavně záchranářskému výcviku – hledání lidí.

 

Moji psi
StrawBerry Black – „Berry“ , kříženec, 1.11.2002 – 6.4.2015
Berry, největší učitel, nejlepší pes, nejstatečnější ochránce a hlavně nejlepší přítel – Pan Berry. Berryho jsem se ujala v jeho necelých dvou letech a jsem neuvěřitelně pyšná co dokázal, co mě na naučil a hlavně, že mě přivedl na cestu „lepšího“ tréninku psů – pomocí pozitivního posilování. S Berrym jsme se zúčastnili mnoha závodů, zkoušek, seminářů, letních táborů i výcvikových víkendů, ale hlavně se z něj stal normální pes, který zvládal každodenní městský život.
ZOP, ZPU1, ZZO, ZM, BH, IPO-V, SchH-A, FPr1, UPr1, FPr2, StPr1, StPr2, MD1, MD2, HtM1, HtM2, F1, DwD1, OB-Z, OB1, RH-TE

Comtesse l´Ami Noir – „Tessy“, beauceron, 17.10.2009
Tessy se ve svém „profesním“ životě věnuje hlavně hledání lidí – záchranářskému výcviku, ve volném čase hledání specifického vzorku –noseworku, stopám, poslušnosti a pro zdokonalování i obedience. Tessy, stejně jako každý jiný beauceron, má neuvěřitelný smysl pro humor a každý den se snaží vymyslet jak mě pobavit, já se naopak snažím každý den vymyslet jak být alespoň jeden krok před ní.
BH, RH-TE, ST1, OB-Z, StPr1, StPr2, TRP1, L1C, NW-Nz, NW-Dz, NW-Uz, NW-Wz, NW-D1, NW-U1, NW-W1, NW-U2

Kaya, Kříženec, 15.6.2016
Kaya přišla trochu neplánovaně, ale o to víc se snažila nám ukázat jak je boží, skvělá, dokonalá a že musí zůstat, a taky zůstala. Jako svůj hlavní vzdělávací obor má záchranařinu a učí se hledat ztracené a zavalené lidi, samozřejmě i poslušnosti, ať už klasické nebo obedience, stopám a specifickým pachům. Kaya je zatím mladá, ale
velice nadějná fenečka křížence, věčně optimistická a připravená do akce. Kaya si na jaře roku 2017 složila svoji první zkoušku, a to z vyhledávání specifického pachu – NW-Nz, následně pak NW-Wz, NW-Dz a NW-Uz (splněn titul Master of NW Z).

Při tréninku se snažím vždy o individuální přístup nejen k úrovni pokročilosti pejska, ale i majitele. Tréninky sestavuji citlivě, tak aby pejska trénink vždy bavil a zároveň se posouval dopředu k našemu cíli. Sebou budete vždy potřebovat spoustu chutných pamlsků, oblíbené psí hračky a vždy dobrou náladu, naopak hrubost nikdy na tréninku se mnou nezažijete.

Kurzy:

Jarní mini tábor (nosework + shaping)  
–  Sportovní pachové práce
Nosework s Aničkou (pro všechny)
–  Nosework pro lehce pokročilé 
–  Nosework pro úplné začátečníky 
Zkoušková nalejvárna s Aničkou (ZZO, ZOP, BH a další)

Anna Malířová

anna.malirova@gmail.com
www.cuchame.cz

Anička, Kaya a Tessy