Obedience a Nosework (olejové silice) s Romčou a Ivetou

Obedience a Nosework (olejové silice) s Romčou a Ivetou

Obedience s ROMČOU POLICKOU

 a

Nosework (olejové silice) s IVETOU MATZENAUEROVOU 

 

Obedience – sice v překladu znamená poslušnost, ale jde o mnohem víc. Tým složený z člověka a psa by měl při provozování tohoto sportu s radostí a perfektně absolvovat různé úkoly. Jde především o soulad a pocit sounáležitosti se psem. Ne nadarmo se o obedienci hovoří jako o „vysoké škole poslušnosti“.

Je to víc než jen obyčejná poslušnost, je to sport, který vyžaduje přemýšlení. Krásné na této kynologické disciplíně je i to, že se jí může věnovat každý pes, nezáleží na jeho stáří ani plemenu. Vhodná je i pro psy s onemocněním kloubů, protože nepředstavuje, kromě skoku přes překážku, žádnou mimořádnou zátěž.

Nosework – psí sport, který je založený na nejlepším a nejdokonalejším psím smyslu – čichu. Nosework se dá volně přeložit jako „práce nosem“ a tom celý tento sport je, pes v rozmanitém prostředí a v různých situacích hledá určitý specifický pach – vzorek olejové silice.
Nosework je opravdu sport vhodný pro každého, bez ohledu na věk, plemennou příslušnost, velikost či temperament. Jako všechny jiné pachové práce, tak i NW, rozvíjí klidné soustředění u velmi temperamentních psů, udržuje ve formě psí seniory nebo psi po úrazech, rozvíjí pachové práce u mladých psů a vytváří kladný vztah mezi psem a jeho pánem.
S sebou doporučujeme vzít:

  • Velké množství chutných odměn různých hodnot
  • „Čichací balíček“ – pokud jej vlastníte. Pokud ne, je možné si jej na místě zakoupit u trenéra.
  • Oblíbenou hračku, targety a klikr (pokud je používáte)

ORGANIZACE VÍKENDU:
Počet cvičících týmů – max. 16 týmů
Účastnící budou rozděleni do dvou skupin, kdy 1. skupina bude dopoledne mít obedience trénink a 2. skupina nosework. Odpoledne se skupiny otočí.

 

Příjezd v pátek před večeří, ubytování a večeře v 18:00. Večerní úvodní povídání v 20.00 (sraz v jídelně,  bez psů. První dopolední sobotní cvičící blok od 9:00. Poslední cvičící blok je v neděli po obědě. Každý účastník tábora je plně zodpovědný za svého psa, a to ať už za škody jím vzniklé, nebo jiné (např. rušení nočního klidu štěkáním a vytím atd.) Je povinností mít své psy v areálu na vodítku a uklízet výkaly v areálu i mimo areál.

 


Cena ubytování, stravy a výcviku:

2755,- dospělý + cvičící pes,  v chatce (965,- dítě 4-14 let ubytování a strava)

2855,- dospělý + cvičící pes, na pokoji (965,- dítě 4-14 let ubytování a strava)

1405,- / 1505,- dospělá osoba jako doprovod s ubytováním v chatce / na pokoji

 Možnost zapůjčení přímotopu- 80,- /den

Stravování –  plná penze. Možnost vegetariánského menu – uveďte do poznámky v přihlášce.

Cena za víkend zahrnuje:  trénink a souvisejí náklady za jeden tým. V ceně kurzu je zahrnut výcvik psa, pronájem areálu a výcvikových místností, zapůjčení výcvikových pomůcek a teoretické přednášky na dané téma.

Přihláška je akceptována po úhradě zálohy za výcvik psa ve výši 1 000,- Kč na klubový účet číslo 2601251816/2010, Vs 25102018,  Zpráva pro příjemce: Jméno a příjmení psovoda.

Záloha je nevratná, lze ji vrátit pouze v případě, že si za sebe najdete sami náhradníka.

Termín pro zaplacení zálohy je do 31.8.2018. Poté bude Vaše místo uvolněno náhradníkovi.

Doplatek ceny na místě v hotovosti.

 

 

Comments are closed.