Jarní mini tábor s Aničkou

Jarní mini tábor s Aničkou

Nosework + Shaping = ideální kombinace čuchaní a přemýšlení pro pejsky

Čeká Vás celkem sedm tréninkových a zábavných bloků, z toho dva budou věnovány shapingu a trénování triků, zbylé čtyři čuchání – noseworku a poslední den jarního tábora bude zábavný – a to noseworkové hry.

Noseworknový psí sport, založený na nejlepším a nejdokonalejším psím smyslu – čichu. Nosework se dá volně přeložit jako „práce nosem“ a tom celý tento sport je, pes v rozmanitém prostředí a v různých situacích hledá určitý specifický pach – vzorek, nejčastěji a dle ZŘ skořici vcelku nebo pomerančovou kůru v různém stádiu sušení.

Je to opravdu sport vhodný pro každého, bez ohledu na věk, plemennou příslušnost, velikost či temperament. Jako všechny jiné pachové práce, tak i NW, rozvíjí klidné soustředění u velmi temperamentních psů, udržuje ve formě psí seniory nebo psi po úrazech, rozvíjí pachové práce u mladých psů a vytváří kladný vztah mezi psem a jeho pánem.

Práce bude zaměřena na motivaci psa při práci, na čistém značení, ale i práci psovoda – ideální postup při prohledávání terénu či práce s větrem v terénu.

Shaping – shapingová část je spíše věnována týmům, kteří již mají s touto metodou tréninku zkušenosti a chtějí se dále zdokonalovat. Bude zaměřena na dvě nejzákladnější zásady shapingu, a to na správné načasování a plánování kritérií. Na začátku si vyberete pár cviků na kterých budete pracovat, mohou to být úplně nové cviky, ale i cviky které máte rozdělané.

Sebou doporučuji vzít:
– Velké množství chutných odměn
– Vzorky (skořice, pomerančová kůra popř. vlastní vzorky)
– Oblíbená hračka, targety a klikr pokud používáte
NW je opravdu nenáročný psí sport na vybavení 😉

Organizace kurzu:
Příjezd v pátek před večeří, ubytování a večeře v 18:00. Večerní úvodní povídání v 19:30 (sraz v jídelně) a přednáška ve 20:15 bez psů. První dopolední sobotní cvičící blok v 9:00. Poslední cvičící blok v úterý dopoledne a po obědě odjezd. Každý účastník tábora je plně zodpovědný za svého psa, a to ať už za škody jím vzniklé, nebo jiné (např. rušení nočního klidu štěkáním a vytím atd.) Je povinností mít své psy v areálu na vodítku a bezprostředně po nich uklízet výkaly v areálu.


V ceně kurzu je zahrnuto ubytování v chatce nebo na pokoji, výcvik psa a přednášky a samozřejmě také plná penze.
Počet účastníků: 8 týmů (člověk + 1 pes) na trenéra

Cena tréninku a souvisejících nákladů  2300,- Kč za tým (pes+psovod)
Cena ubytování a stravy dle ceníku zde
Parkování zdarma
Wellness – privátní vířivka dle ceníku na baru

Přihláška akceptována po uhrazení zálohy za výcvik psa ve výši 1 800,- Kč na číslo účtu 1680997143/0800, poznámka: Celé jméno + datum a místo semináře, var. symbol: telefonní číslo uvedené v přihlášce, rezervace přihlášky je 1 měsíc.
– Záloha je nevratná (lze ji vrátit pouze v případě, že za sebe najdete náhradníka, který není v seznamu náhradníků pod čarou, případně najdeme náhradníka my). Pokud se tým odhlásí z kurzu po doplacení celé částky, vrací se částka bez zálohy. V případě storna akce mě prosím kontaktujte na mail anna.malirova@gmail.com co nejdříve.
– Doplatek ceny kurzu na místě.

Víkendem Vás bude provázet trenérka Anička Malířová, více dotazů anna.malirova@gmail.com

Anna Malířová
www.cuchame.cz

Comments are closed.