Záchranářský výcvik – tábor- s Evou

Záchranářský výcvik – tábor- s Evou

Základy vyhledávání osob v sutině, ploše nebo lavině. Naučíte svého pejska zábavnou formou vyhledat člověka ukrytého v budově, v lese nebo pod sněhem. Pejsek se naučí využívat svého nejlepšího smyslu – čichu tak, aby získal odměnu (jídlo, míček) za nalezení člověka, ukrytého v budově, sutině, v lese nebo na sněhu či pod ním. Zpočátku lehké úkoly a úkryty se budou postupně stávat složitějšími a vy sami budete udiveni schopností psa splnit požadovaný úkol. Budete se vracet ze cvičení unavení a špinaví, ale šťastní, že se spolu učíte činnosti, která jednou může zachránit lidský život.

Vyhledávání není limitováno věkem psa, plemenem ani velikostí psa (i když nutno říct, že některá plemena dosahují pokroků pomaleji). Převážně učíme psy označovat lidský pach štěkáním, je tedy výhodou, pokud je pes tuto činnost ochoten předvádět na povel nebo obecně štěkat na odměnu. Není ale překážkou, že pes neštěká, jsou i jiné způsoby jak člověku sdělit, že našel ukrytého člověka. Nezáleží také na pokročilosti psa, vždycky přichystáme úkoly podle úrovně a vycvičenosti pejska.

Pro práci v sutině nebo budově bude psovod potřebovat: HELMU (stačí obyčejná stavební, cena ca 100Kč), oblečení, které se může ušpinit, pevné boty (ne tenisky, krosky apod.), doporučuji rukavice a čelovku (baterku).

Pro práci v ploše postačí oblečení, které se může ušpinit, stará deka, celta nebo karimatka (často se leží na zemi), pro večerní nebo noční hledání je vhodná čelovka (baterka).

Výbava pro psa zahrnuje: odměny – minimálně 2 míčky na šňůrce, jiné oblíbené hračky. Několik malých uzavíratelných krabiček na odměny a spoustu odměn. Je možné kombinovat odměnu pamlsky i hračkami. Obojek a vodítko na uvázání v případě, že budeme dále od vozidel, chatek apod.

Výcvik bude zahájen úvodní přednáškou o záchranařině, specializacích, vybavení a bezpečnosti. Samotný výcvik zpravidla začíná nácvikem správného označování osob, které je nejdůležitějším stavebním kamenem celého výcviku. Pes se bude učit pohybovat se po různém materiálu, ve tmě, pachu, postupně budou zapojeny rušivé elementy. Pro pokročilé psy je možné přichystat speciální úkoly, případně napravovat chyby, které při výcviku vznikly. Na přání je možné směřovat výcvik ke složení zkoušky požadovaného stupně.
Součástí výcviku je také poslušnost a nácvik správného překonání překážek, které vyžaduje zkušební řád.

Trenér: Eva Káčerková


Cena tábora:

Ubytování a strava pro jednu dospělou osobu  – 3390,- Kč za týden (od soboty večeře do soboty snídaně)

Ubytování a strava pro jedno dítě – 2190,- Kč za týden (od soboty večeře do soboty snídaně)

Výcvik 1. psa 3400,-

Výcvik druhého psa  psa, sleva 3000,-

Z důvodu bezpečnosti se akce mohou zúčastnit pouze psovodi starší 18ti let. Mlaadší pouze v doprovodu osoby starší 18ti let (rodič nebo osoba s plnou mocí od rodiče) !

Přihláška akceptována po uhrazení zálohy ve výši 2800,- Kč za prvního psa a 2400,- Kč za druhého na číslo účtu 1583515018/3030, poznámka: Celé jméno, název akce, datum (příklad: Josef Novák, Zachranarina, 2.12.2018), var. symbol: telefonní číslo uvedené v přihlášce, rezervace přihlášky je 3 týdny.

Záloha je nevratná. Zálohu lze v případě neúčasti převést na náhradníka. V případě neúčasti na kurzu 50% zálohy propadá, 50% lze převést na jiný kurz u stejného trenéra (může být jiné téma) a to nejpozději do 6 měsíců od kurzu, za který byla záloha placena.
Doplatek ceny kurzu na místě.

Případné dotazy posílejte na email magicofczech@gmail.com

Comments are closed.