NbN – Nezbedný, ale hodný pes ( s Evou Kostkovou )

NbN – Nezbedný, ale hodný pes ( s Evou Kostkovou )

Naugty But Nice Dog

Neboli volně přeloženo jako „Nezbedný a přesto hodný pes“ je program britské dvojice kynologů – Toma Mitchella, zvířecího behavioristy, působícího na Univerzitě v Bristolu, a Luaren Langhman, hlavní trenérky výcvikového centra Devon Dogs ve Velké Británii. Společně vytvořili tento program hlavně s myšlenkou pomoci pejskům, kteří jsou v našem lidském světě tak trochu ztracení, často podléhají pesimismu, stavům úzkosti nebo strachu, mohou se projevovat agresivně, nebo naopak apaticky. Postupem času s přibývajícími příznivci Naugty But Nice programu ale zjistili, že je perfektně aplikovatelný i na ostatní pejsky, kteří žádný výraznější problém nemají. Tento program již na světě pomohl stovkám týmů najít vzájemnou důvěru a rovnováhu, spoustě pejsků už pomohl pochopit náš lidský, někdy trošku zmatený, svět. Umožnil jim cítit se v něm lépe a bezpečněji.

O co ve zkratce jde?

Program pracuje výhradně s metodami pozitivního posilování. Primárně klade důraz na vzájemný respekt a hlavně!!! na to, že náš čas strávený společně s našimi čtyřnohými miláčky by měla být sranda J. Pracuje na principu krátkých (cca. 3 minuty dlouhých her), které mají za účel získání nějaké dovednosti konceptuálně využitelné v životě. Neučí tedy pejsky konkrétnímu chování, (jako třeba klasický klikr trénink i když tuto metodu využívá), ale učí pejska konceptu (tedy jistému způsobu uvažování v různých životních situacích). To vše za pomoci her, u kterých si můžete se svým psím kamarádem užít mnoho srandy a postupem času je posouvat dál a dál.

Tvůrce programu Tom Mitchell občas mezi řečí říká, že pokud u toho nevypadáte tako blázen, pravděpodobně to děláte špatně. Těším se moc na ty z Vás, kterým nevadí občas vypadat jako blázen, kteří chtějí posunout vztah se svým psem na další úroveň, dozvědět se něco nového, nebo načerpat novou inspiraci.

Program je vhodný pro všechny pejsky bez ohledu na věk, či povahové rysy.

S sebou: tužku a papír, boudičku pro psa nebo klec, široký obojek nebo postroj, hračku, horu pamlsků ;o).

Cena tréninku a souvisejících nákladů je 1350 Kč za 1 psa. Ceny ubytování a stravy najdete zde.

Min. počet psů jsou 4, max. 8.

Comments are closed.