NbN – Kreativní reaktoři v podání Lenky Blachové

NbN – Kreativní reaktoři v podání Lenky Blachové

Jak na kreativní reaktory v podání Koiry 🙂

Víkendovka pro všechny, kteří mají pocit, že jim z  jejich psíka občas pukne hlava. Pro všechny uštěkané, energické, roztržité a nervózní psíky a především pro jejich majitele, kteří už propadají pocitu, že jejich pes je ten nejhorší na světě. Přitom ale v hloubi nitra ví, že je jejich pes ten nejbáječnější parťák a doma strašně šikovný a milý psík.
Jenže jak zvládnout toho pro veřejnost ošklivého psa a ukázat světu, jak je šikovný?

Program víkendovky vychází cástečně z programu Naughty, but nice dog – Ošklivý, ale přesto šikovný pes. Tento program nabízí psí škola Absolute dogs, kde je trenéry britská dvojice kynologů   Tom Mitchell a Lauren Langhman. Program sám o sobě velmi připomíná známé Přivolávačské hry kanadské trenérky Susan Garett, nicméně se o víkendovce zaměříme zejména na ty hry, které pomohou vašemu psu lépe zvládat prostředí, ve kterém žijí. A vám umožní získat pocit, že třebaže vás psík nemusí nutně milovat celý svět, rozhodně miluje vás a s vámi se cítí v pohodě.

Jak to celé funguje?
Klíčové slovo je optimismus. 🙂 Čím více dobrých zkušeností s něčím máte, tím lépe na danou věc nahlížíte. Čím víckrát se vám podaří uspět, tím snadněji příště danou věc zkusíte znovu a znovu. Budeme tak skrze klikrové hry psíky vést k tomu, aby změnili svůj pohled na svět v ten optimistický, aby získávali důvěru v sebe i ve vás, aby získávali ve starých známých situacích nové optimističtější pohledy na svět.
Stanete se jejich průvodci i ochránci, a s trochou tréninku získáte návyky, které celému týmu pomohou cítit se lépe a světu tak začít ukazovat místo ošklivého psa toho šikovného.

Co vše se naučíme?
Jak na psí zen a budování klidu i u večných neposedů
Od kontroly impulzů ke skutečné sebekontrole
Páníček je nejlepší na světě a vždycky mi napoví
Jak se dostat z bodu A do bodu B (hledání co nejpohodovější cesty, ne jen nejkratší)
Jak naučit psa pracovat se svými emocemi – vzrušení X klid

Co s sebou?
– Pokud psi znají, bude fajn, budou-li mít s sebou klícku nebo boudičku, aby mohli co nejlépe odpočívat, když na place bude řádit jiný psík.
– Tužku, sešit – chcete-li si něco zapamatovat i do budoucna
– Budeme-li trénovat na volném prostoru, pak si vemte pro psíka jedno kratší pevné a jedno delší vodítko, popř. Stopovačku. Preferuji pro psa kšíry nebo postroj, v krajním případě široký nestahovací obojek
– klikr
– pamlsky. Máte-li pocit, že jich máte dost, vezměte 3x tolik. Pravděpodobně psíci v tréninku probaští nejméně půlku krmné dávky, doporučuji proto zvolit odměny tak, abyte mohli tuto skutečnost zohlednit.
– má-li pes rád hračky, nějakou mu vezměte s sebou
– cokoliv, co v tréninku běžně používáte nebo nač se chcete zaměřit… náhubek, pamlskovník, postroj,… přizpůsobím se všem vašim požadavkům 🙂
– dobrou náladu a chuť zkoušet nové věci, nebo třeba ty staré zkusit jinak

Cena pro cvičící týmy:
Cena tréninku a souvisejících nákladů je 2050 Kč za 1 tým (jeden pes a jeden psovod)
min. 6 týmů, max. 8 týmů

Ceny ubytování a stravy najdete zde.

Cena pro diváky je 850 Kč za jednu osobu.

Přihláška je akceptována po uhrazení zálohy 1700,- /850,- nejpozději měsíc před akcí na číslo účtu 115-4153240257/0100, poznámka: Celé jméno + datum víkendu, var. symbol: telefonní číslo uvedené v přihlášce.

 

Comments are closed.