Nosework s Aničkou Malířovou

Nosework s Aničkou Malířovou

Nosework – nový psí sport, založený na nejlepším a nejdokonalejším psím smyslu – čichu. Nosework se dá volně přeložit jako „práce nosem“ a tom celý tento sport je, pes v rozmanitém prostředí a v různých situacích hledá určitý specifický pach – vzorek, nejčastěji a dle ZŘ skořici vcelku nebo pomerančovou kůrů v různém stádiu sušení.
Nosework je opravdu sport vhodný pro každého, bez ohledu na věk, plemennou příslušnost, velikost či temperament. Jako všechny jiné pachové práce, tak i NW, rozvíjí klidné soustředění u velmi temperamentních psů, udržuje ve formě psí seniory nebo psi po úrazech, rozvíjí pachové práce u mladých psů a vytváří kladný vztah mezi psem a jeho pánem.
Víkend je vhodný pro všechny nadšence tohoto úžasného psího sportu, pro úplné začátečníky, ale i pro pokročilé týmy, které se chtějí stále zdokonalovat.

Víkend bude u pokročilých týmů zaměřen na zlepšení práce NW týmu – samostatné hledání psa, rituály před samotnou prací, zlepšení značení (samostatnost, nehrabání, rychlost a přesnost značení), výdrž a motivace psa pro hledání, správné využití aktuálních klimatických podmínek a spousty dalších. V čase odpočinku pejsků si budeme probírat strategie hledání jednotlivých týmů, pozorování videí a tematické přednášky.

U začátečníků se budeme věnovat imprintingu pachu, vytváření motivace pro hledání, rituálů pro pachovou práci a hlavně vzdělávání psovodů.

Sebou doporučuji vzít:
– Velké množství chutných odměn
– Vzorky (skořice, pomerančová kůra, popř. vlastní vzorky)
– Oblíbená hračka
NW je opravdu nenáročný psí sport na vybavení 😉

Organizace kurzu:
Příjezd ve čtvrtek před večeří, ubytování a večeře v 18:00. Večerní úvodní povídání v 19:30 (sraz v jídelně) a přednáška ve 20:15 bez psů. První dopolední páteční cvičící blok v 9:00. Poslední cvičící blok v neděli dopoledne a po obědě odjezd. Každý účastník tábora je plně zodpovědný za svého psa, a to ať už za škody jím vzniklé, nebo jiné (např. rušení nočního klidu štěkáním a vytím atd.) Je povinností mít své psy v areálu na vodítku a bezprostředně po nich uklízet výkaly v areálu.


Cena tréninku a souvisejících nákladů a jeden tým (pes + psovod) je 1700 Kč, v ceně kurzu je zahrnut výcvik psa, pronájem areálu a výcvikových místností, zapůjčení výcvikových pomůcek, tréninkový manuál na míru a teoretické přednášky na dané téma.
Max. počet účastníků: 7 týmů (člověk + 1 pes) na trenéra.

Přihláška akceptována po uhrazení zálohy za výcvik psa ve výši 1 200,- Kč na číslo účtu 1680997143/0800, poznámka: Celé jméno + datum semináře + telefonní číslo uvedené v přihlášce, var. symbol: 400, rezervace přihlášky je 1 měsíc.
– Záloha je nevratná (lze ji vrátit pouze v případě, že za sebe najdete náhradníka, který není v seznamu náhradníků pod čarou, případně najdeme náhradníka my). Pokud se tým odhlásí z kurzu po doplacení celé částky, vrací se částka bez zálohy.
– Doplatek ceny kurzu na místě. Ubytování a stravy zde

 

Víkendem Vás bude provázet trenérka Anička Malířová, více dotazů anna.malirova@gmail.com
Anna Malířová
www.cuchame.cz

Comments are closed.